Richard Lucas

Richard Lucas

Richard Lucas

Richard Lucas jest przedsiębiorcą i dla którego społeczna strona biznesu jest równie ważna. Wspiera istniejące przedsiębiorstwa, w które zainwestował i / lub kierował – które mają ponad 500 pracowników w Europie, USA i Azji.
Założył ‚Cambentrepreneurs’ aby wspierać przedsiębiorczość wśród studentów i absolwentów Cambridge University na całym świecie i aktywnie wspiera pro-przedsiębiorczy ekosystem, głównie w Wielkiej Brytanii i Polsce, z inicjatywami takimi jak Krakow Enterprise Mondays, Open Coffee Kraków, podcast Projektu Kazimierz i blog www.richardlucas.com . Jest aktywny w społeczności TED i TEDx, posiada licencję na TEDxKazimierz.
Jest odpowiedzialny za globalną inicjatywę „Wojtek – The Soldier Bear”, o której wygłosił przemówienie TEDxKrakow i poprowadził projekt umieszczenia jego pomnika w Parku Jordana w Krakowie. Jest jednym ze współzałożycieli Krakow Standup Comedy, występował Free Festival na Edinburgh Fringe w 2017 roku. Jest prelegentem i MC / gospodarzem wydarzeń, których głównym celem jest przedsiębiorczość i przywództwo.
Otrzymał obywatelstwo polskie w 2017 r. oraz został odznaczony medalem ProMemoria od „Urzędu do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych” za projekt „Wojtek the Soldier Bear” przez Krzysztofa Strzałki, Konsula Generalnego RP w Mediolanie.